נחל זאכי מושב מעלה גמלא

נחל זאכי

מידע כללי

המסלול הינו מסלול אתגרי מיועד ליודעי שחייה בלבד. ההליכה והשחייה במים אורכים למעלה משעתיים. יש להצטייד במים לשתייה (לפחות 3 ליטר לאדם). שימו לב כי הציוד עלול להירטב ועל כן יש להימנע מלקיחת ציוד מיותר ולעטוף את הציוד אשר נלקח לטיול בניילון אטום. יש להגיע בנעליים סגורות ומתאימות להליכה במים. הכניסה היא ללא תשלום. ייחודו של המסלול בהיותו נתיב מים לכל אורכו וההליכה היא בסבך צמחיה יפה ומגוונת. חובה להקפיד לנוע בערוץ המרכזי ולהימנע מסטייה ליובלים המתנקזים לערוץ.

נחלי הזאכי נמצאים בבקעת הבטיחה - בקעת בית ציידה בשמה העברי. כשהנחלים מגיעים מרמת הגולן אל הבקעה הם מאבדים מכוח זרימתם, עקב זאת היובל הראשי מתפצל לזרמים משניים וכך נוצרים 8 יובלים.

פירוש המילה "זאכי" בערבית היא צלול וזך, מילים אלו מגדירות היטב את איכות מי הנחל.

מסלול מים דומה אך קצר יותר ומתאים למשפחות שאינן מטיבות לכת הוא המג'רסה הסמוך.

איך מגיעים

מכביש 92- מזרח הכנרת, בצומת מעלה גמלא פונים מערבה ונוסעים כ-300 מטרים בדרך עפר עד למפגש עם דרך עפר נוספת, כעת יש לפנות צפונה ולהמשיך בנסיעה כחצי קילומטר לשילוט המפנה שמאלה לכיוון המג'רסה. יש להמשיך ישר עד למפגש עם שביל מסומן בכחול דרכו חוזרים בסוף הטיול (במידה ורוצים ניתן להשאיר רכב שיחכה בסוף המסלול). בצומת השבילים בה הכחול פונה שמאלה לעבר המג'רסה אנו ממשיכים עם השביל ישר בסימון שבילים שחור שבהמשך מתחלף לירוק. נוסעים עד לנקודה שלא ניתן עוד ומחנים סמוך לעצי איקליפטוסים (בדרך כלל תראו שם רכבים נוספים).